Zdrowa żywność ma dla Ciebie szczególne znaczenie, a trudno Ci znaleźć miejsce, w którym mieści się wielu wystawców oferujących tego typu produkty? W takim razie Dolnośląski Targ Rolny może być odpowiednią inicjatywą dla Ciebie. Nie musisz wybierać niezdrowych produktów – lepiej korzystać z licznych możliwości stwarzanych przez dolnośląskich producentów i rolników. Sprawdź co warto wiedzieć na temat Dolnośląskiego Targu Rolnego i zacznij planować wizytę w tym miejscu.

Co warto wiedzieć o Dolnośląskim Targu Rolnym?

Dolnośląski Targ Rolny jest zlokalizowany na ulicy Zwycięskiej 8. Trwa nieprzerwanie od końca lutego 2021 roku i odbywa się cyklicznie co dwa tygodnie. Można na nim spotkać aż 30 stoisk oferujących regionalną żywność z terenu Dolnego Śląska. Każde ze stoisk ma do zaoferowania coś ciekawego – nie tylko warzywa i owoce, ale też wiele interesujących i smacznych przetworów, soki, miody, kiszonki, a nawet mięsa i wędliny. Fani rękodzieła mogą znaleźć tutaj również wyroby rzemieślnicze wytwarzane ręcznie przez lokalnych producentów. Aby uczestniczyć w tym wydarzeniu, wystarczy obserwować wydarzenie i zanotować datę najbliższego. Pamiętaj, że Dolnośląski Targ Rolny odbywa się w soboty między 9 a 13. Ostatni Targ w tym roku będzie miał miejsce 18 grudnia.

Co ciekawego na Dolnośląskim Targu Rolnym?

Aż 30 stoisk dostępnych w trakcie wydarzenia pozwala na zrobienie zakupów według własnych preferencji. Na Targu znaleźć można na przykład Jagodowe Pole pochodzące z Kalna. To stoisko oferuje konfitury, octy, soki oraz przetwory z borówki amerykańskiej, a w sezonie również świeże owoce. Fani przetworów mogą odwiedzić Gospodarstwo Ekologiczne Eko-Ar pochodzące z Jarkowa. To stoisko oferuje dżemy, susz z aronii, sok 100% z aronii, dżemy, a nawet aronię kandyzowaną i aronię w czekoladzie. Ciekawym miejscem dla fanów przetworów jest również Gospodarstwo Sadownicze Romańczyk z Krośnic. Oferuje klientom przetwory owocowe i soki z jabłek, a w trakcie sezonu również świeże śliwki.

Dolnośląski Targ Rolny – A co poza przetworami?

Przetwory to oczywiście nie wszystko, co można znaleźć na Dolnośląskim Targu Rolnym. Z ciekawych propozycji można wspomnieć o Gospodarstwie Rolnym Michał Sznajder z Karnic. To miejsce, w którym można odkryć wiele wartościowych kiszonek. Gospodarstwo ma 60-letnią tradycję i zdobyło wiele nagród potwierdzających rewelacyjny smak kiszonych warzyw oraz ich właściwości prozdrowotne. Nowinką na tym stoisku jest polskie kimchi, sok z kiszonej kapusty czerwonej oraz kiszone szparagi.

Warte odwiedzenia jest też stoisko Raj Pstrąga Joanna i Dominik Gibowicz z Goszowa. To miejsce, które zyskało wielu fanów na skutek oferowanych przez siebie pstrągów i innych ryb surowych oraz wędzonych. Z kolei miłośnicy dyni i przetworów z użyciem tego warzywa powinni odwiedzić Dyniowy Zakątek z Olszan. Można tu spotkać dżemy i musy dyniowe, pasty i pasztety z dyni, a także olej z pestek dyni i ciasta dyniowe. Dostępna jest również świeża i dorodna dynia, gotowa do wytwarzania własnych przetworów.

A jeśli interesują Cię soki i zioła, to odwiedź Lawendową Sowę Plantację Lawendy. Znajdziesz tu wyroby z lawendy orz ziół z własnej uprawy syropy, herbatki, hydrolaty i ciastka. Lawendę i inne zioła można zakupić też w formie sadzonek, suszu, kwiatów, bukietów i wianków. A dla fanów rękodzieła – woreczki z ziołami. Z kolei fani soków i syropów powinni odwiedzić Gospodarstwo Malinowskich pochodzące z Ciepłowodów. Znajdą się tu soki malinowe, z czarnego bzu, syrop z kwiatów czarnego bzu czy syrop z tymianku i płatków róży. Miejsce warte odwiedzenia, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Dolnośląski Targ Rolny – https://www.facebook.com/DolnoslaskiTargRolny/