Obecność gryzoni takich jak szczury i myszy czy też innych nieproszonych gości np. kuny, czy też łasicy na gospodarstwie to prawdziwe utrapienie. Zagrażają one nie tylko plonom i maszynom, ale również i zwierzętom domowym. Jak zapobiegać pojawieniu się nieproszonych zwierzątek i w jaki sposób się ich pozbyć?

Dlaczego gryzonie chętnie wpraszają się do gospodarstw rolnych?

Zwierzęta takie jak szczury czy myszy poszukują schronienia szczególnie w okresie jesiennym. Szukają miejsca, w którym będą miały swobodny dostęp do dużych zasobów wody i pożywienia, które pozwoli im przetrwać trudniejsze miesiące. Dlatego gospodarstwa rolne to idealne miejsce do zasiedlenia się nie tylko w celu przetrwania, ale również i rozrodu.

Jakie szkody mogą wyrządzić gryzonie?

Obecność gryzoni w gospodarstwie niesie za sobą wiele niebezpieczeństw. Zagrożone są nie tylko plony i zwierzęta, lecz także sprzęt rolniczy. Odchody tych zwierząt powodują skażenie żywności oraz przyczyniają się do pogorszenia kondycji budynków i maszyn. Szkodniki te potrafią wygryźć dziury praktycznie we wszystkim i przegryźć chociażby przewody w maszynach rolniczych. Oprócz tego np. szczury przenoszą wiele chorób, którymi mogą zarazić się nie tylko ludzie, ale również zwierzęta.

Jak zabezpieczyć się przed gryzoniami w gospodarstwie?

Zapobieganie pojawieniu się gryzoni wiąże się z koniecznością wprowadzenia pewnych ulepszeń. Mowa tutaj o dodatkowym uszczelnieniu, zabezpieczeniu budynków. Warto sprawdzić budynek i zastosować możliwe metody zabezpieczenia budynku przed gryzoniami to podstawowa i najprostsza metoda.

Warto pamiętać również o doszczelnieniu wszystkich przejść rur i przewodów oraz zabezpieczeniu otworów w budynku stalową siatką. Oprócz tego zamontować można specjalne odstraszacze gryzoni, które skutecznie zniechęcają je do odwiedzenia gospodarstwa. Nowoczesne odstraszacze emitują ultradźwięki, które są w pełni bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt domowych oraz dla środowiska naturalnego. Skutecznie odstraszają nie tylko szczury i małe gryzonie, ale również kuny, łasice i krety. Dzięki nim ryzyko pojawienia się intruzów na uprawach w magazynach oraz w maszynach rolniczych jest znacznie mniejsze. Oprócz tego w sposób humanitarny likwidują problem z gryzoniami, nie wyrządzając im krzywdy.

Elektroniczne odstraszacze gryzoni

skuteczny odstraszacz gryzoni max elektroniczny odstraszacz myszy, kun, łasic - ultradźwiękowySzukasz bezpiecznej dla gryzoni, skutecznej formy ich odstraszenia? Jest na to proste i skuteczne rozwiązanie. Elektroniczne odstraszacze gryzoni, to urządzenia, które emitują ultradźwięki skutecznie odstraszające łasice, kuny i małe gryzonie. Czy Elektroniczne odstraszacze działają w 100%? Nie ale cechuje je wysoką skuteczność. Zaletą elektronicznych odstraszaczy jest ich niska cena oraz niewielki koszt obsługi. Są to urządzenia energooszczędne, działające w niemalże każdych warunkach. Dobrej jakości elektroniczne odstraszacze firmy TATAREK, wyprodukowane w Polsce są testowane i mają laboratoryjnie określony poziom ultradźwięków. Dzięki temu są one o wiele bardziej skuteczne niż nie atestowane urządzenia z Azji. Zasilanie tych urządzeń jest uniwersalne, za pomocą baterii, akumulatorów 12V lub sieciowe 230V.

 

 

W jaki sposób zwalczać gryzonie?

Jeśli na zabezpieczanie jest już za późno, ponieważ gryzonie zdążyły już zasiedlić się w gospodarstwie, trzeba zacząć działać innymi metodami. Z pomocą przyjść mogą środki mechaniczne. Mowa tutaj o różnego rodzaju pułapkach lub potrzaskach. Doczepione do nich smakowite kąski jedzenia skutecznie zwabiają szkodniki do pułapki. Sposób ten jednak nie jest idealny, ponieważ sprawdza się jedynie na niewielkich powierzchniach, a dodatkowo wiąże się z uciążliwym usuwaniem martwych szkodników.

Inną metodą na pozbycie się gryzoni z gospodarstwa jest metoda chemiczna. Różnego rodzaju środki przeznaczone do spożycia przez gryzonia powodują jego śmierć i dodatkowo mumifikację, przez co problem występowania nieprzyjemnego zapachu jest zlikwidowany. Preparaty te występują np. w formie granulatu, kostek lub w postaci płynnej.